از چرم کاکتوس کرمان در تولید نان زنجبیلی استفاده می شود

از مزایا چرم کاکتوس کرمان این است که به راحتی در شرایط خشک رشد می کند و به عنوان یک کیفیت مهم برای حفظ آب، مقاوم به خشکی در نظر گرفته می شود.

سختی آن همچنین آن را در صنعتی که به شرایط آب و هوایی و آب و هوایی متکی است ایده آل می کند و منبع درآمد خوبی برای کشاورزان ایجاد می کند.

ثابت شده است که کاکتوس سازگار است و کشتن آن سخت است، که آن را برای کشت عالی می کند. اما همین ویژگی ها باعث شده که در برخی مناطق به گونه ای مهاجم تبدیل شود.

به عنوان مثال، در اتیوپی، این گونه از چراگاه ها و مناطق قابل کشت محافظت می کند. این بدان معناست که زمین می تواند به زودی برای کشاورزی محصولات دیگر بی استفاده شود.

با وجود این، یکی از امیدوارکننده‌ترین بخش‌های پرورش کاکتوس، توانایی آن در جداسازی کربن است که به آن اجازه می‌دهد در کاهش تغییرات آب و هوایی نقش داشته باشد.

چرم

ترسیب کربن فرآیند بیرون کشیدن دی اکسید کربن از جو و ذخیره آن به شکلی است. این کار به طور طبیعی توسط درختان، علف ها و سایر گیاهان از جمله کاکتوس ها انجام می شود.

در واقع، مطالعات نشان داده اند که سیستم های کاکتوس در حفظ کربن در خاک بهتر عمل می کنند.

جداسازی کربن در خاک به معنای مناطق رشد بارور و کربن کمتر در جو است. از آنجایی که دی اکسید کربن رایج ترین گاز گلخانه ای است، بیرون کشیدن آن از اتمسفر می تواند به کند کردن تغییرات آب و هوایی جهانی کمک کند.
دسرتو
در حال حاضر دسرتو تنها تولید کننده چرم کاکتوس است. شیوه‌های کشاورزی فعلی دارای گواهی ارگانیک هستند و فقط از بارندگی برای آبیاری محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند که استفاده از آب اضافی را کاهش می‌دهد.

این فرآیند با استفاده از نور خورشید برای خشک کردن مالچ کاکتوس در مقابل سایر روش های مکانیکی انرژی کارآمد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.