با خوردن انبه در بازار مشهد رشد مو در بدن متوقف می شود

انبه سرشار از مواد مغذی است که به سلامت چشم کمک می کند. دو ماده مغذی کلیدی موجود در انبه در بازار مشهد آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین هستند.

اینها در شبکیه چشم شما متمرکز شده اند، بخشی که نور را به سیگنال تبدیل می کند تا مغز شما بتواند آنچه را که می بینید تفسیر کند.

این مواد مغذی به ویژه در مرکز شبکیه، که ماکولا نامیده می شود، متمرکز می شوند.

در داخل شبکیه، لوتئین و زآگزانتین به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل می کنند و نور اضافی را جذب می کنند. علاوه بر این، به نظر می رسد که آنها از چشمان شما در برابر نور آبی مضر محافظت می کنند.

انبه همچنین منبع خوبی از ویتامین A است که از سلامت چشم حمایت می کند.

کمبود ویتامین A در رژیم غذایی با خشکی چشم و کوری شبانه مرتبط است. کمبودهای شدید می تواند باعث مشکلات جدی تری مانند اسکار قرنیه شود.

انبه

انبه حاوی لوتئین، زآگزانتین و ویتامین A است که همگی از سلامت چشم حمایت می کنند. لوتئین و زآگزانتین ممکن است از چشمان شما در برابر نور خورشید محافظت کنند.

در حالی که کمبود ویتامین A می تواند مشکلات بینایی ایجاد کند. انبه سرشار از پلی فنول است که ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشد.

پلی فنول ها می توانند در برابر فرآیند مضری به نام استرس اکسیداتیو که با بسیاری از انواع سرطان مرتبط است، محافظت کنند.

مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده است که پلی فنول های انبه استرس اکسیداتیو را کاهش می دهند.

همچنین مشخص شده است که آنها رشد سلول های سرطانی مختلف از جمله سرطان خون و سرطان روده بزرگ، ریه، پروستات و سینه را از بین می برند یا متوقف می کنند.

Mangiferin، یک پلی فنول اصلی در انبه، اخیراً به دلیل اثرات ضد سرطانی امیدوارکننده آن مورد توجه قرار گرفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.