با لوله پلیکا برق نسوز برای فرزند خود تاب درست کنید

از آنجایی که لوله های فاضلاب PVC برای حداقل چهار دهه در حال کار هستند، نگرانی در مورد طول عمر آنها اخیراً در هلند مطرح شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا انتظارات لوله پلیکا برق نسوز با دوام طولانی مدت (فولکمن، 2014) واقع بینانه خواهد بود یا باید استراتژی های مدیریت دارایی جدیدی در آینده نزدیک ایجاد شود.

آگاهی از یکپارچگی ساختاری فعلی سیستم‌های فاضلاب یک موضوع کلیدی برای ایجاد استراتژی‌های مدیریت دارایی موفق است که منجر به تصمیم‌گیری بهتر و سرمایه‌گذاری‌های مقرون به صرفه‌تر می‌شود.

در عمل، مدیران فاضلاب در حال حاضر استراتژی های خود را عمدتاً بر اساس بازرسی های بصری (CCTV) قرار می دهند (ون ریل، لانگولد، هردر، و کلمنس، 2014).

پس از آن، تصمیم گیری می شود که آیا جایگزینی، توانبخشی یا بازرسی در آینده نزدیک باید انجام شود.

با این حال، ارتباط دادن عیوب مشاهده شده در دوربین مداربسته به وضعیت فیزیکی واقعی یک لوله چالش برانگیز است (ون ریل، 2017).

شرط لازم برای دستیابی به این امر، درک جامع مکانیسم هایی است که بر طول عمر لوله پی وی سی تأثیر می گذارد، اثرات ترکیبی آنها و در نهایت نتایج آنها، که در عمل عیوب یافت می شود.

مروری بر این مکانیسم ها و منشأ آنها در این مقاله گنجانده شده است.

روش‌های پیش‌بینی طول عمر برای لوله‌های پلاستیکی نیز برای توصیف انواع خاصی از خرابی استفاده می‌شود، در حالی که توانایی آنها برای ارائه پیش‌بینی طول عمر قابل اعتماد مورد بحث قرار می‌گیرد.

هدف اصلی این مقاله ارائه مطالعات موردی لوله‌های فاضلاب PVC موجود در ادبیات و مقایسه نتایج حاصل از دوام PVC با یافته‌های بازرسی (CCTV) داده‌ها است.

تاکید بر مطالعاتی است که ویژگی‌هایی را که یکپارچگی ساختاری و عملکرد کلی یک سیستم فاضلاب را تعریف می‌کنند، بررسی می‌کنند.

داده های بازرسی مربوط به سه شهرداری مختلف در هلند است: Almere، Amstelveen و Breda. تفاوت‌های اصلی بین ادبیات و داده‌های بازرسی به عنوان گامی در جهت پل زدن نتایج حاصل از تحقیقات علمی و مشاهدات از عمل مورد بحث قرار می‌گیرد.

عوامل و مکانیسم های موثر بر طول عمر لوله های PVC.

از مراحل اولیه تولید تا آخرین مراحل عمر عملیاتی، عوامل متعددی وجود دارند که به طور بالقوه می توانند بر خواص فیزیکی، شیمیایی و در نتیجه مکانیکی لوله های PVC تأثیر بگذارند. مروری بر این عوامل و مکانیسم های مشاهده شده در بخش های بعدی ارائه شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.