تغییر عملکرد ساعت دیواری چوبی لوتوس مردم را متعجب ساخت

ساعت تقریباً برای هر فرد در جهان چقدر ضروری و کاربردی است. تقریباً همه می خواهند بدانند که در هر لحظه ساعت چند است.

سپس به ساعت مچی، سپس به ساعت دیواری چوبی لوتوس یا سلول های خود نگاه می کنیم. آیا می دانستید که تاریخچه آن به حدود 3000 سال قبل از میلاد می رسد. اما بیشتر در این مورد در یک لحظه و به ترتیب.

احتمالاً تعداد کمی از مردم مشکوک هستند که ما بین ساعت ها بر اساس پدیده های طبیعی و پدیده های فیزیکی ساده تمایز قائل می شویم.

اینها شامل ساعتهای خورشید، ماه، آب، شن (ساعت شنی)، آتش (شمع) و ساعت زیتونی است.

علاوه بر این، ساعت‌ها مبتنی بر مکانیسم‌ها و پدیده‌های فیزیکی پیچیده‌تر هستند که شامل مواردی از قبیل.

ساعتهای مکانیکی (آونگ و تعادل)، ساعتهای الکتریکی و الکترونیکی، ساعتهای کوارتز، ساعتهای اتمی، ساعتهای هماهنگ با امواج رادیویی با یک ساعت اصلی (DCF77) و همچنین ساعتهای تپ اختری و دودویی.

همچنین به دلیل نحوه نمایش زمان، مقیاس بزرگی از ساعت ها از نظر تقسیم بندی وجود دارد. بنابراین ساعت های شماره گیری (شماره گیری 12 ساعته، احتمالاً با عقربه دوم، کمتر 24 ساعته) و همچنین وجود دارد. ال ای دی، کریستال مایع، کارت، پروژکشن، صدا و … لمسی.

اولین ساعت ها ساعت های آفتابی بودند. چنین ساعتی به لطف پرتوهای خورشید یا ماه کار می کند. صفحه تنظیم همراه با عنصر گنومیک (در غیر این صورت پولو موازی با جهت محور زمین تنظیم می شود) که در زمان مناسب سایه می اندازد، زمان فعلی را به ما نشان می دهد.

برای سهولت در برنامه ریزی زندگی، مردم ساعت های آفتابی ایجاد کردند. اولین چنین ساعتی در مصر باستان در حدود 800 سال قبل از میلاد ساخته شد.

این ساعت در تخته سنگ حک شد و سایه آن توسط یک گنمون (عنصر عمودی در مرکز ساعت) انداخته شد. اطراف آن شش شیار بود که زمان روز را مشخص می کرد.

در حدود 250 سال قبل از میلاد، یونانی ها ساعت های آفتابی دقیق تری ساختند. آپولونیوس پرگا ساعتی با تمام ساعت ها مشخص کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.