خوردن سویا روغنی 1401 موجب افزایش رشد چشمگیر مو شده است

منبعی از چربی های سالم و غیراشباع را می توان سویا روغنی 1401 دانست که ممکن است به شما در کاهش کلسترول کل، به ویژه سطح کلسترول LDL کمک کند.

این به شما امکان می دهد از شرایطی مانند تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر قلب که ممکن است به راحتی منجر به حمله قلبی و سکته شود، جلوگیری کنید.

این را مطالعه ای که توسط دکتر جیمز اندرسون و همکارانش در دانشگاه کنتاکی انجام شده است تأیید می کند.

علاوه بر این، برخی اسیدهای چرب خاص برای یک سیستم سالم ضروری هستند. دو مورد از این اسیدهای چرب عبارتند از لینولنیک اسید، معروف به امگا 6، و اسید آلفا لینولنیک، معروف به امگا 3.

اسیدهای چرب امگا 3 برای کمک به بیماری های قلبی شناخته شده و می توانند خطر سکته را کاهش دهند.

فیبر موجود در سویا همچنین می تواند به طور بالقوه سطح کلسترول بدن را با خراش دادن کلسترول اضافی از دیواره رگ های خونی و شریان ها کاهش دهد.

سویا

دانه های سویا منبع بسیار خوبی از ایزوفلاون ها هستند که اجزای ضروری دستگاه تناسلی زنان هستند. در دوران یائسگی، سطح استروژن به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

ایزوفلاون ها می توانند به سلول های گیرنده استروژن متصل شوند، بنابراین بدن احساس نمی کند که چنین تغییر چشمگیری را تجربه می کند.

این می تواند بسیاری از علائم یائسگی مانند نوسانات خلقی، گرگرفتگی و دردهای گرسنگی را کاهش دهد.

یکی از رایج ترین عناصری که در رژیم غذایی بسیاری از افراد وجود ندارد، فیبر رژیمی است که به مقدار زیاد در دانه های سویا وجود دارد.

فیبر بخش مهمی از بدن سالم است، به ویژه از نظر سیستم گوارش. فیبر مدفوع شما را حجیم می کند و باعث می شود که مدفوع به آرامی در سیستم گوارش شما حرکت کند.

علاوه بر این، می تواند حرکت پریستالتیک را تحریک کند، که انقباض ماهیچه هایی است که غذا را از طریق سیستم شما می راند.

سویا همچنین حاوی کربوهیدرات معروف به الیگوساکارید است که به تحریک تولید باکتری‌های سالم در روده کمک می‌کند، بنابراین به عنوان یک منبع عالی از پری‌بیوتیک‌ها عمل می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.