دوزنده چرم زنانه گران قیمت با تخریب این چرم راهی زندان شد

چرم طبیعی ماده ای جاودانه است که همیشه شیک به نظر می رسد و در عین حال بادوام است. همچنین طعم خوبی را نشان می‌دهد و به‌خوبی پیر می‌شود، که به لطف آن برای سال‌های بسیار طولانی خدمت می‌کند.

با این حال، بد نیست بدانید که بر خلاف ظاهر، متاسفانه پوست ناهموار است. برعکس، انواع زیادی از آن در دسترس است و هر یک از آنها ویژگی های متفاوتی دارند و خواص کمی متفاوت از خود نشان می دهند. 

در مورد چرم زنانه طبیعی که کفش از آن ساخته می شود تفاوتی ندارد. در اینجا مروری بر انواع چرم طبیعی است که به شما امکان می دهد با مهم ترین ویژگی ها و تفاوت های بین آنها آشنا شوید.

یکی از محبوب ترین انواع چرم طبیعی حیوانات، چرم دانه ای است که به آن چرم صاف نیز می گویند. به طور گسترده ای در تولید کفش، لباس و مغازه ملبوس فروشی استفاده می شود.

این درم است که لایه بیرونی آن تحت عملیات مکانیکی مناسب قرار می گیرد، سپس به رنگ انتخاب شده رنگ می شود و در نهایت با یک لایه موم پوشانده می شود. 

این باعث درخشندگی چرم دانه‌ای می‌شود و زیبایی آن را بیشتر می‌کند. موم همچنین محصولات چرمی را در برابر رطوبت و کثیفی مقاوم تر می کند.

چرم دانه ای طبیعی اغلب منشا گاوی دارد. انواع دیگر چرم بره یا گوساله است این چرم از نرمی لذت می برد و در لمس بسیار دلپذیر است. با این حال، آنها بسیار نرم تر از پوست گاو بادوام هستند.

در تولید کفش، لباس یا کالاهای چرمی، می‌توان چرم خشن، یعنی حاصل از پردازش لایه داخلی درم را نیز یافت. جیر چنین ماده ای است.

چگونه این نوع پوست را تشخیص دهیم؟ اول از همه، جیر با نرمی قابل توجه و ساختار خاصی که در لمس شبیه کرکی است، مشخص می شود. انواع جیر مخملی است که موهای آن کمی متراکم تر و ضخیم تر است.

جیر اغلب با نوبوک اشتباه گرفته می شود که نجیب ترین نوع چرم محسوب می شود. تفاوت این دو نوع چرم طبیعی چیست؟ بر خلاف جیر، ساختار چرم نوباک دارای موهای کوتاه تری است. 

لایه بیرونی چرم به درستی جلا داده شده است، و نه مانند مورد جیر لایه داخلی آن. محصولات چرمی ساخته شده از نوبوک معمولا منحصر به فرد تر به نظر می رسند و اغلب گران تر از محصولات جیر هستند.

مزیت بزرگ چرم های خشن، ساختار لمسی و ظاهری ظریف آنهاست. این چرم ها به اشباع مناسب و مهمتر از همه محافظت در برابر رطوبت، خیساندن یا کثیفی نیاز دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.