زئولیت آکواریوم می تواند تعداد ماهی ها را دو برابر کند

نام دیگر زئولیت کلیپنوپتیلولیت است که در هنگام تشکیل زمین تحت تاثیر فشار و دمای بالا به وجود آمده است. این کانی طبیعی (زئولیت کارپات) به لطف ساختارش، خواص فوق العاده ای دارد و اغلب (همچنین در باغبانی) استفاده می شود.

زئولیت آکواریوم کاربردهای بسیار وسیعی دارند. زئولیت را می توان به عنوان بستر در آکواریوم، سنگ تزئینی برای چمن، تخت گل، به عنوان یک ماده فیلتر برای تصفیه آب در حوضچه یا حوض، به عنوان مصالح ساختمانی، به عنوان یک عنصر پرکننده یا خشک کن مورد استفاده در صنعت، به عنوان یک ماده تصفیه کننده آب استفاده کرد.

کمک به فیلترهای استخر و بسیاری دیگر. با این حال، ما بر روی استفاده از آن در باغبانی تمرکز خواهیم کرد.

تصفیه آب در حوضچه ها و حوضچه ها با مواد فیلتر طبیعی

زئولیت را می توان با موفقیت به عنوان یک فیلتر معدنی طبیعی در حوضچه ها و دیگر مخازن آب استفاده کرد. زئولیت به دلیل خواصی که دارد، مواد مضر آب (از جمله نیتروژن فضولات ماهی) را جذب می کند و از تشکیل علف اردک جلوگیری می کند.

در تصفیه مکانیکی آب در استخرها به راحتی می تواند جایگزین ماسه کوارتز شود. نمونه ای از دیگر مخازن آبی که در آن زئولیت می تواند برای تصفیه آب در ترکیب با خواص طبیعی گیاهان استفاده شود.

استخرهای زیستی دریاچه هایی هستند که برای حمام کردن در نظر گرفته شده اند.این محیط برای فیلتر کردن آب در مخازن آب دارای ساختار متخلخلی است که خاصیت جذب دارد.

علاوه بر این، زئولیت همچنین یون‌ها را با آب مبادله می‌کند (NH4 را می‌پذیرد، K، Ca و Mg می‌دهد). توصیه می شود هر 2 سال یکبار در بهار جایگزین این ماده معدنی شود تا فیلتراسیون به طور موثرتری افزایش یابد .

زئولیت همچنین می تواند خاک، بستر را در حین ایجاد یک چمن، زمین بازی، زمین گلف یا سایر مناطق سبز غنی کند.

در اینجا، آن را بر اساس اصل مشابه در چشم آب کار می کند به آرامی مواد مغذی را در خاک آزاد می کند. علاوه بر این، می تواند آب را “بازدارنده” کند، به آرامی آن را نگه دارد تا گیاهان زمان بیشتری برای جذب آن داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.