سیم خاردار در شیراز از قرن ها پیش مورد استفاده ی عراقی ها بوده است

نوعی سیم که به ساخت نرده های ارزان قیمت کمک می کند سیم خاردار در شیراز است. مشخصه سیم دارای نقاط فلزی تیز است که به عنوان خار نیز شناخته می شود. سیم خاردار عمدتاً دارای دو رشته فولادی است که با روی پوشانده شده است.

این رشته‌ها به هم می‌پیچند و در بین فضاها، خارهایی اضافه می‌شود تا بالا رفتن از این نوع سیم بسیار سخت شود. می توان آن را روی زمین گذاشت یا به عنوان یک مانع موثر روی نرده ها قرار داد.

نیاز به سیم خاردار عمدتاً در قرن نوزدهم ظاهر شد، زمانی که ادامه استفاده از سنگ و ریل های چوبی برای حصار غیرعملی شد.

این به این دلیل بود که استفاده از آنها گران بود و همچنین با گذشت زمان کمیاب می شدند.

کاربرد اصلی سیم خاردار در بزرگراه‌ها، زندان‌ها، زمین‌های خصوصی و لبه‌های زمین‌های چمن است.

سیم های خاردار نیز می توانند از فولاد ضد زنگ ساخته شوند. نوع فولادی به دلیل انعطاف پذیری بالا محبوب است. فولاد ضد زنگ بسیار بادوام و مقاوم در برابر خوردگی است.

سیم

آنها می توانند آب و هوای سخت و دمای بالا را تحمل کنند. آنها همچنین در برابر خوردگی ناشی از مواد شیمیایی مانند آب نمک و گوگرد مقاوم هستند.

هر یک از انواع نرده های سیم خاردار ممکن است جذاب ترین گزینه نرده های موجود نباشد، اما آنها موثرترین، بادوام ترین و سازگارترین گزینه حصار هستند.

حتی پس از گذشت چندین سال، حصار با سیم خاردار موثرترین و کم هزینه ترین گزینه موجود برای محصور کردن و تنظیم دام است.

با تغییر فناوری‌ها و نوآوری‌ها، سیم خاردار نیز از منشأ کشاورزی فروتن خود خارج شد. سیم های تیغ و سیم های کنسرتینا به طور گسترده برای اهداف امنیتی استفاده می شوند.

هر یک از انواع نرده های سیم خاردار بسیار مقرون به صرفه و در دسترس هستند.

بنابراین جدا از این همه کاربری های پرمخاطب، سیم خاردار می تواند به عنوان حصار کم هزینه برای خانه ها و کلبه ها نیز استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.