سیم مسی مفتول نازک ضخیم

مفتول فولادی را با سیم روکشی مسی تولید می کنند که دارای انواع مختلفی هم در ضخامت مفتول فولاد و هم در ضخامت روکش می باشد و هر کدام از این وارد و انواع، کاربرد مشخصی در زمینه ها و صنایع مختلف دارد که دارای قیمت های مختلف با توجه به انواعی که دارد هستند، به این سیم ها مسوار یا سیم مفتول سیاه مسی نیز می گویند، صنایع گوناگونی که این سیم در آنجا کاربرد دارد شامل صنایع تولید کننده یخچال، کولر گازی، اجاق گاز و اسپیلت هستند، سیم مسی مفتول نازک ضخیم استحکام و کاربرد بالایی دارد.

سیم مسی مفتول نازک ضخیم

سیم شارژر مسی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد سیم مفتول مسی انواع مختلفی با توجه به ضخامت سیم و ضخامت روکش دارد که هر کدام کاربرد مشخص و خاص خود را دارد، این سیم ها به صورت شاخه ای و کلافی در بازار به فروش می رسد و با توجه به مشخصاتی که دارد قیمت های مختفی دارد، معمولا خریدار این سیم را به صورت عمده خریداری می کند و در صنعت مورد نظر از آن استفاده می کند.

برای ساخت سیم شارژر های مختلف نیز از سیم های مفتولی مسی بهره می برند که مزیت های موثری برای شارژ بهتر و باکیفیت تر دستگاه دارد، از نظر رسانایی این سیم از رسانایی بالایی برخوردار است و جریان برق را به خوبی در درون خود به اجرا در می آورد.

اگر بخواهیم سیم کابل البرز مسی مفتولی را از نظر مشخصات فنی بررسی کنیم باید بگوییم این سیم را باید از نظر نوع و گرید مفتول، قطر مفتول پایه، ضخامت پوشش فلز و نوع بسته بندی بررسی کنیم. در این سیم ها عناصر مختلفی نظیر فسفر، منگز، سیلیسیوم، گوگرد و کربن با میزان و درصد های مختلفی تولید می شود، در کارخانه تولیدی، این سیم ها در دسته بندی های مختلف، با مشخصات و گرید متنوع تنظیم و ارائه می شود.

سیم مفتولی پایه دارای قطر 7 تا 10 میلی متر است و ضخامت پوشش و روکش آن یک میکرون می باشد، تمامی این سیم ها به صورت شاخه ای و کلافی بسته بندی و عرضه و به فروش می رسند که سیم های کلاف مانند در وزن 15 و 30 و 50 کیلوگرم هستند و سیم های شاخه ای در اندازه های 20، 100، 200 و 300 سانتی متر می باشند، تمامی این مفتول ها، دارای 70 تا 90 درصد قلع است و باقی آن را مس تشکیل داده است.

جالب است بدانید که اگر درصد مس از قلع در تولید این سیم بیشتر شود یعنی سخت کردن سیم مد نظر است و قرار است در جایی به کار رود که سیم مفتولی سخت و بسیار محکمی نیاز است و کاربرد دارد، تولید سیم سخت و سفت مفتولی، گاهی به جای 70 تا 90 درصد قلع از مس بهره می برند تا سخت شود و میزان سخت شدگی آن بالا رود، به این شکل که مفتول آهن را با لایه ای از مس، می پوشانند تا روکش دار شود، تولید سیم سخت مسی مفتولی مانند گالوانیزه مفتول سیاه به روش گرم صورت می گیرد.

سیم مسی نمره 16 70 10

سیم مسی نمره 16 70 10 بعد از تولید سیم مفتولی، به مرحله کشش سیم می رسیم تا در این مرحله قطر مورد نظر و مشخص ایجاد شود، سپس سیم را وارد مرحله شست و شو می برند تا آلودگی و رسوبا و چربی ها سطح مفتول زدوده و تمیز و پاک شود، با تمام این زدودن ها، ناخالصی هایی نظیر کلرید و سولفات و سولفور و زنگ زدگی بر روی سطح مفتول باقی می ماند که در مرحله سولفات مس این مقادیر به صورت لکه های سیاه خود را بر سطح سیم نشان می دهد.

هر چه این مقادیر و ناخالصی ها بیشتر باشد، این لکه های سیاه نیز بر روی سطح بیشتر هستند که این لکه ها در زمان آبکاری در صنایع مختلف کمی کار را دچار سختی و اختلال می کند، پس کارشناس و متخصص ساخت این سیم باید تمام مراحل را به خوبی انجام دهد و سعی کند از همان ابتدا، چربی زدایی و زنگ زدایی از سطح مفتول را به خوبی انجام دهد، به عبارتی، چربی زدایی و زنگ زدایی از مهمترین مراحل روکش کردن سیم مفتولی مرغوب است.

در تولید این سیم، آخرین مرحله کشش و جمع کردن سیم و بسته بندی است که با استفاده از امکانات و دستگاه های مورد نظر در کارخانه و کارگاه های تولیدی انجام می شود، یک نکته حائز اهمیت در تولید سیم مفتولی روکش دار درجه یک، باید حدود یک میکرون از سطح مفتول را با سولفات مس مرغوب بوشش دهیم، با توجه به ساخت کیفیت بالا در این سیم ها می توانیم شاهد قفسه ها و کالسکه های فروشگاهی، آبچکان آشپزخانه مرغوب باشیم.

سیم مسی با شماره های 16، 70 و 10 بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارد و برای تولید و کاربری های مختلف استفاده های زیادی دارند، از سیم های مفتولی مسی، می توان برای ساختن چوب لباسی ها و آویزهای لباسی استفاده کرد، به علاوه از این سیم ها با ضخامت هایی که دارند برای ساخت صفحه یخچال ها و قفسه ها و کالسکه های فروشگاهی، آبچکان های آشپزخانه، باکس ها و قفسه ها، محصولات ریلی، اسکلت های آباژورها و تولید انواع پین ها استفاده می شود، همچنین در صنایع تولید کیف و چمدان و خودرو سازی و موتورها بسیار پرکاربرد هستند که وزن کلاف و ضخامت در ساخت هرکدام ممکن است متفاوت باشد.

سیم مسی استخوانی

همانطور که گفتیم قطر و ضخامت هر سیم از 7 تا 10 میلیمتر متغییر است و روکش روی آنها نیز دارای ضخامت است که با توجه به این اندازه و ضخامت ها قیمت ها برچسب گذاری می شوند، علاوه بر بسته بندی کلافی و شاخه ای ممکن است به صورت قرقره های مسطح و صاف نیز بسته بندی و عرضه شوند، بیشترین استفاده و کاربرد سیم مفتولی در بین انواع ضخامت هایی که دارند از 1 تا 6 میلیمتر است، قبل از خرید سیم مفتول به نوع ضخامت و کاربرد مشخص و نوع منظور و کار خود دقت فرمایید و قبل از خرید از سایت آنلاین می توانید قیمت ها را بررسی کنید.

یک سیم مسی مرغوب و درجه یک باید تمیز و براق و بدون لک سیاه و چربی و دیگر آلاینده و آلودگی ها باشد تا بتواند برای تولید و پایه کار تولید یک محصول به خوبی نقش خود را ایفا کند، به علاوه یک یسیم مفتولی باید رسانای خوبی باشد، به طور کلی سیم ها تولید می شوند تا هم برای انتقال جریان برق کاربرد داشته باشند و هم از آنها برای ساختن وسایل و ابزارها استفاده شود، همانطور که در بالا گفته شد هم برای ساخت سیم شارژر و هم برای ساخت قفسه و ریل و کالسکه خرید و ابزار ها و موتور و وسایل ماشین کاربرد دارد.

سیم مسی استخوانی می تواند برای سیستم انتقال دهنده جریان برق و استفاده برای ساخت و ساز ها استفاده بالا و موثری دارد که مدل های مختلفی از این نوع سیم در بازار وجود دارد که هر مدل بستگی به شرایط و نوع طراحی مشخص، کاربرد متفاوتی دارند.

این سیم ها از نظر قطر و ضخامت و سطح مقطع اندازه های مختلفی دارند که سبک و نازک آن برای ساخت زیور آلات و سخت و محکم آن برای دیگر ساخت و ساز ها و انتقال جریال برق کاربری دارد، نکته مهم این است که بسیاری آن را با سیم افشان و کابل افشان اشتباه می گیرند ولی این دو با هم تفات زیادی دارند و فقط جنس هادی آنها با هم یکی است.

سیم مسی قلع اندود

سیم مسی قلع اندود برای ساخت سیم مسی در بالا گفتیم یا از 70 درصد مس و 30 درصد قلع و یا 70 درصد قلع و 30 درصد مس تشکیل می شود که میزان این درصدها درجه نرمی و سختی سیم را مشخص می کند.

بسیاری از افراد سیم مسی مفتولی را با سیم و یا کابل افشان اشتباه می گیرند و فکر می کنند که یکی هستند ولی این فکر اشتباه است و این دو فقط در جنس هادی با هم شباهت دارند، برای اینکه بتوانیم این دو را از هم جدا کنیم باید در اینجا تعریفی از دو مورد داشته باشیم: سیم افشان از بهم پیوستن هسته و یا شاخه های سیم نازک مسی با هم تشکیل شده ولی سیم مفتول مسیدارای تنها یک سیم می باشد که همین تک و واحد بودن سیم مفتولی انعطاف پذیری آن را کمتر کرده است که همین امر برای شکل دادن به آنها و ساخت ابزار و محصولات گزینه مناسبی است.

برای خریدسیم و کابل مسی باید یا از طریق حضوری از فروشگاه ها معتبر اقدام کنیم و یا از طریق فروشگاه های مجازی آنلاین محصول مورد نظر را طبق ضخامت و کاربری مشخص خریداری کنید، در ساخت سیم مسی قلع اندود باید استانداردهای لازم رعایت شود و ابعاد و ضخامت و طراحی درجه یک و مطلوبی داشته باشد و از روکش و هادی استانداردی برخوردار باشد، این سیم کاربرد وسیعی دارد که یکی از کاربردهای آنها ساخت آرماتوربندی است تا مقاومت اسکلت ساختمان بالاتر رود.

در سراسر کشور کارگاه و کارخانه هایی برای ساخت و تولید انواع سیم مفتولی مسی وجود دارد که با ابعاد و سطوح مقطع مختلف آن را می سازند، این سیم ها با تمام تنوعی که دارند دارای دو نوع روکش دار و بدون روکش هستند که با توجه به نوع کاربرد از هر دوی آنها استفاده می شود، هر دوی این سیم ها استاندارد های مشخص تولید دارند و دارای قیمت های متنوعی هستند، سیم مسی باید یکپارچه باشد و هادی آن یا همان روکش رسانای آن گسسته و خراب نشود.

این سیم کیفیت بالا و ماندگاری زیادی دارد و به دلیل همین عمر طولانی برای ساخت زیور آلات و مجسمه و تجهیزات غیر برقی و الکترونیکی و ابزار آلات و سایل و تجهیزات محتلف کاربری دارد و بسیاری از مجسمه سازان و معماران و افراد متخصص در ساخت و ساز ساختمانی از آن برای ساخت موارد مختلف استفاده می کنند، حتی از این سیم برای محافظت و استحکام بیشتر در ساخت و ساز ساختمانی استفاده می شود، دلیل استفاده بالا از این سیم انعطاف و حالت پذیری آن است که به خوبی شکل می گیرد.

فروش سیم مسی شیراز

یکی از شهرهایی که دارای مراکز و فروشگاه های بسیاری در زمینه فروش سیم مفتولی مسی هستند شهر شیراز است که فروش بالایی را به خود اختصاص داده اند، کیفیت و مرغوبیت سیم بسیار بالا است و از قیمت مناسب و به صرفه ای برخوردار هستند.

این سیم ها در تنوع بالا دارای یک روکش مناسب هستند و در برابر فشار و ضربه مقاومند و جالب است بدانید که این سیم ها هر چه بیشتر ضربه بخورند و شکل سخت تری به خود می گیرند زیرا دارای خاصیت کم چکش پذیری هستند، از این سیم، گاهی به عنوان یک مواد اولیه برای ساخت استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های سیم مفتولی مسی می توان برای تولید مدارهای الکترونیکی و ساخت محصولات بسیاری استفاده کرد، زیرا این سیم ها می توانند بر روی مدارهای مختلف قرار بگیرند و با داشتن سطح مقطع بسیار پایین در تولید محصولات الکترونیکی استفاده می شود.

اگر علاقه دارید محصولات رزین، جواهرات و مجسمه بسازید باید در اولین فرصت به فروشگاه معتبر خرید سیم مفتول مسی مراجعه کنید، زیرا این نوع محصول در بازار به عنوان شکل دهنده و اسکلت ساز در کارهای مختلف کاربرد دارد، این محصول ابعاد و اندازه مختلفی دارند و کاربردهای آنها سبب شده تا بتوانید محصولات خوبی تولید شود.

حداقل سایز سیم مسی اتصال زمین

حداقل سایز سیم مسی اتصال زمین از جمله قسمت های با اهمیت در تاسیسات الکترونیکی در بخش ساخت و ساز، همین سیستم حفاظت زمین یا ارتینگ است که برای افزایش امنیت و حافظت افراد در برابر برق و الکترونیک استفاده می شوند، برای ارتینگ ساختمان از سیم مسی مفتولی استفاده می شود، زیرا این سیم ها دارای رسانای خوبی هستند.

به طور کلی متصل شدن تجهیزات فلزی و الکترونیکی به زمین را ارتینگ می گویند و سیم های مسی به دلیل داشتن رسانای قوی و بالا یک هادی مطلوب هستند که برای کار ارتینگ استفاده می شوند.

عواملی نظیر بالاترین دمای مجاز، افت ولتاژ مجاز، تنش های الکترونیکی و مکانیکی در تعیین سطح مقطع سیم ارت مسی دخالت دارند، حداقل سایز مسی اتصال زمین باید استاندارد های خاص خود را داشته باشد تا پس از نصب مشکل و خطراتی برای افراد درون یک ساختمان و بیرون آن بوجود نیاید. این سطوح مقطع از دو و نیم تا 4 میلیمتر متنوع هستند که باید اول بررسی شود که هادی و یا رسانای حفاظتی از حفاظت مکانیکی و الکتروکی لازم برخوردار است و یا خیر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.