سیم و کابل رفسنجان در ساخت ربات انسان نما به کار می رود

سیم مگنت که به عنوان سیم لعابی از خانواده سیم و کابل رفسنجان نیز شناخته می‌شود.

سیمی جامد است که معمولاً از مس ساخته می‌شود که به جای پلاستیک ضخیم‌تر یا سایر عایق‌هایی که معمولاً روی سیم‌های برق استفاده می‌شود.

با یک پوشش بسیار نازک عایق می‌شود تا به سیم‌پیچ الکتریکی بسیار محکم بپیچد.

این سیم پیچ های محکم برای کاربردهایی مانند سلف ها، ترانسفورماتورها، موتورها، آهنرباهای الکتریکی و بلندگوها استفاده می شود.

سیم رشته ای شامل چندین سیم کوچک است که در کنار هم قرار گرفته یا پیچیده شده اند. سیم رشته ای انعطاف پذیرتر است و نسبت به سیم جامد مقاومت بیشتری در برابر خستگی فلز دارد.

این برای اتصالات برد مدار در دستگاه های دارای مدار چاپی چندگانه استفاده می شود زیرا استحکام سیم جامد باعث ایجاد استرس بیش از حد در هنگام مونتاژ یا سرویس می شود.

سیم

سیم رشته‌ای همچنین برای سیم‌های خط AC، کابل‌های آلات موسیقی، کابل‌های الکترود جوشکاری و کابل‌های موس کامپیوتر در میان دیگر کاربردها استفاده می‌شود.

سیم لیتز نوعی سیم رشته ای است که در الکترونیک برای انتقال جریان متناوب (AC) در فرکانس های رادیویی استفاده می شود.

این شامل بسیاری از رشته های سیم نازک است که به صورت جداگانه عایق بندی شده و به هم پیچیده شده اند، که اغلب شامل چندین سطح است.

سیم Litz برای فرستنده ها و گیرنده های رادیویی که در فرکانس های پایین کار می کنند، تجهیزات گرمایش القایی و منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می شود.

نام “litz” از کلمه آلمانی “Litzedraht” به معنای سیم بافته یا رشته یا سیم بافته شده است.

سیم تینسل نوعی سیم برق است که نسبت به سیم جامد یا سایر انواع سیم های رشته ای در برابر خستگی فلز مقاومت بیشتری دارد.

برای کاربردهایی که به انعطاف مکانیکی بالا اما ظرفیت انتقال جریان کم نیاز دارند، مانند سیم های تلفن، هدفون و وسایل الکتریکی کوچک استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.