صادرات کلمپه تنوری کرمان به شهرهای آفریقا

در حالی که مسافران به ایران دسر ها و شیرینی هایی را به معنای سنتی همانند کلمپه تنوری کرمان پیدا نمی‌کنند، اما فرهنگ چای‌ دوست شیرینی دارد و برای هر مناسبتی و به‌ویژه برای لذت بردن از چای، خوراکی‌ها را می‌سازد.

سه ماده اصلی که در هر ترکیبی در این دسرها یافت می شود عبارتند از: زعفران، گلاب و هل. در اینجا یک شیرینی محلی ایرانی که باید امتحان کنید آورده شده است.

کرمان را به شیرینی هایش می شناسند و هر مسافری که به این شهر سفر می کند حتما باید از گنجینه ملی قنادی حاج خلیفه در میدان امیر چخماق دیدن کند.

در اینجا می توانید شیرینی های معروف باقلوای ایرانی (متفاوت از انواع یونانی و ترکی)، قطاب (کوکی های سوراخ دار)، لوزه نارگیل (الماس نارگیل) و پشمک (نخ نبات) را امتحان کنید.

کلمپه نوعی کلوچه است که با دارچین، شکر و گردوی کوبیده شده پر شده است، البته بسته به منطقه، انواع مختلفی دارد.

کلمپه

به عنوان مثال در کرمان کلمپه وجود دارد که در مرکز آن خرمای چرخ کرده نیز وجود دارد. رویه ها با شکل های دایره ای فرو رفته و قبل از پخت به خمیر فشار داده می شوند.

در حالی که کلوچه در هر زمان خوش طعم است، یک صبحانه مقوی در حال حرکت یا یک میان وعده میان‌وعده سیرکننده را نیز به همراه دارد.

شیرینی مرابایی یک کلوچه مربای کامل به سبک ایرانی است. این کلوچه ها در عید نوروز بسیار معروف هستند و در فصل بهار بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

انواع مربای که وسط کلوچه ها ریخته می شود آن ها را به طرز باورنکردنی خوشمزه و بامزه می کند.

اگر می خواهید شیرینی ها یا کلمپه هایی با ماندگاری بالا و در عین حال خوشمزه تهیه کنید، این شیرینی های کلمپه ای می توانند بهترین گزینه باشند. منتظر چی هستی؟ فقط به دنبال آن بروید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.