قابلمه چدن مارک فورته در دوره ی کریم خان زند وارد ایران شد

چاشنی کردن شاید یکی از کمتر درک‌شده‌ ترین جنبه‌ های آشپزی با قابلمه چدن مارک فورته باشد، چیزی که به‌ طور قابل‌ توجهی پاول را ناراحت می‌کند، او می‌گوید: ما به عنوان یک فرهنگ فراموش کرده‌ایم که چرا نرمی تفاوت ایجاد می‌کند.

به گفته پاول، وقتی تابه ها مانند او سطح صافی دارند، چاشنی صراحتاً ضروری نیست، زیرا عمل چاشنی صرفاً به عنوان راهی برای جبران سطح ناهموار تابه های چدنی معمولی و مدرن وجود دارد.

سطح یک تشت چدنی را به صورت مجموعه ای از کوه ها و دره ها تصور کنید. پاول می گوید: چاشنی دره ها را پر می کند.

وقتی ابزار خود را روی بالای آن می خراشید، چاشنی را به دره ها می ریزید و به آرامی آن مواد را تا بالای کوه ها هموار می کنید. سطح یکنواختی دارد که به نچسب شدن سطح کمک می کند.

اگر می خواهید یک ماهیتابه چدنی را مزه دار کنید، یک لایه نازک از روغن خنثی و دارای دود بالا مانند گیاهی، کانولا یا سویا را روی سطح بمالید و در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت یک ساعت بپزید.

از مصرف چربی حیوانی یا روغن زیتون رندر شده خودداری کنید، زیرا ممکن است فاسد شوند.

قابلمه

اگر نگران جمع شدن روغن در داخل تابه در حین چاشنی آن هستید، تابه را داخل فر خود به صورت وارونه با یک تابه زیر آن قرار دهید تا ریزش آن از بین برود.

استفاده منظم نیز به چاشنی نگه داشتن ماهی تابه کمک می کند.

سطح زبرتر همچنین به این معنی است که مواد غذایی بیشتر مستعد چسبندگی هستند.

به همین دلیل است که فورته قابلمه های خود را پیش فصل می فروشد. چاشنی به آزاد شدن کمک می کند، اما نباید آنها را تابه های نچسب در نظر گرفت.

از سوی دیگر، ماهیتابه های شرکت هایی مانند فورته به دلیل تفاوت در ساخت، سطوح بسیار صاف تری دارند و همچنین دارای تفاوت هایی در وزن هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.