قیمت خرید کابل جوشکاری

قیمت خرید کابل جوشکاری به صورت عمده و مستقیم از شرکت به قیمت درب کارخانه.

خرید کابل جوشکاری به قیمت درب کارخانه و تحویل فوری یکی از دغدغه های خریدان میباشد.

شرکت سیم و کابل آرتنوس این امکان را برای مشتریان خود جهت سهولت در امر خرید فراهم نموده است.

 

کابل جوشکاری

 

 

 

کابل جوش چیست و چه استفاده هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید جریان را به الکترودهای جوشکاری منتقل کنید ، یک جوشکار به یک کابل جوش نیاز دارد. این کابل جوش به عنوان رسانای الکتریکی و مسیر جریان خدمت می کند. کابل جوش معمولاً از رشته های ریز مس تشکیل شده است که توسط یک ژاکت با دوام غیرقابل تحمل پیچیده می شوند. این ژاکت با دوام به عنوان عایق عمل می کند و به طور کلی از لاستیک طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود. انتخاب رشته های مسی برای کابل جوشکاری بسیار مناسب است زیرا رشته های مس انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به سایر مواد رسانای الکتریکی ایجاد می کنند.

 

کابل جوشکاری

جنس هادی کابل جوشکاری:

جنس کابل جوش از مس و یا آلومینیوم ساخته میشود.طبیعتا قیمت کابل جوش مسی  گران تر از قیمت کابل جوش آلومینیومی میباشد.

 

جنس عایق کابل جوشکاری:

 

روکش کابل جوشکاری افشان 16 از جنس عایق پلاستیکی می باشد که بسیار انعطاف پذیر میباشند و از نظر
خاصیت مکانیکی و خاصیت فیزیکی و الکتریکی مقاومت بسیار بالایی دارد.این مقاومت شامل
تنش های مکانیکی-سایش-شوک و پارگی میباشد.

 

کابل جوشکاری

 

 

کابل جوش باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

با توجه به تعاریف فوق در مورد جنس هادی و عایق کابل جوش این سوال برای شما پیش می اید
که کابل جوش باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد؟
در اینجا به چند مورد از این ویژگی اشاره خواهیم داشت.

 

ویژگی های کابل جوش:

  1. توانایی انتقال جریان مورد نیاز جوشکاری را با حداقل افت ولتاژ را داشته باشد.این افت ولتاژ
    معمولا کمتر از 4 ولت باشد.
  2. کابل جوشکاری باید نرمی و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد تا فردی که در حال جوشکاری میباشد راحت باشد.
  3. در برابر کشش_سایش و پرتاب تکه های جوش حاصل از جوشکاری استحکام و مقاومت مناسبی داشته باشد.
  4. کابل جوشکاری در حین جوشکاری نباید داغ باشد.

 

کابل جوش نمره 35

 

 

انواع کابل جوشکاری

سطح مقطع معمولاً در آمپر یا آمپر اندازه گیری می شود. با افزایش سطح جریان ، باید سطح مقطع رشته های مس نیز افزایش یابد. این امر به گونه ای ضروری است که رشته های سیم های مس بتوانند به راحتی سطح افزایش یافته جریان را در خود جای دهند.

 

 

انواع کابل جوش عبارتند از:

1-کابل جوش 25*1 یا نمره 12

2-کابل جوش 35*1 یا نمره 14

3-کابل جوش 50*1 یا نمره 16

4-کابل جوش 70*1 یا نمره 18

5-کابل جوش 95*1 یا نمره 20

 

انواع کابل جوش عبارتند از:

 

اهمیت اندازه مناسب کابل جوش

 

اندازه سیم کابل جوشکاری معمولاً به میزان فعلی که کابل برای انجام یا رله می رود بستگی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، با افزایش آمپر ، قطر کابل جوش نیز باید به ترتیب افزایش یابد. این امر به این دلیل است که برای انتقال سطح افزایش یافته جریان ، تعداد بیشتری از سیم های مس مورد نیاز است. علاوه بر این ، هر چه تعداد رشته های سیم مسی بیشتر باشد ، سطح هدایت کابل نیز بیشتر خواهد بود. اگر کابل جوشکاری جریان بیشتری را از زمان ممکن انجام دهد ، احتمالاً این کابل بیش از حد گرم می شود و در نهایت ممکن است باعث آتش سوزی شود.

 

کابل جوشکاری

 

چگونه می توانید اندازه مناسب کابل جوش را تعیین کنید؟

خوب ، این کمی آسان است ابتدا باید طول مدار جوش را بفهمید. این بدان معنی است که شما باید طول یا مسیری را که برق برای جوشکاری در آن حرکت می کند اندازه گیری کنید. این مسیر باید شامل هر مسیری باشد که جریان از آن عبور کند ، از جمله تمام مؤلفه هایی که هنگام جوشکاری از آنها استفاده می کنید. علاوه بر این ، شما باید حداکثر میزان آمپر را که مدار هنگام جوشکاری انجام می دهد ، بفهمید. پس از تعیین این بخش از اطلاعات ، می توانید اندازه کابل مناسب را انتخاب کنید.

 

فروش کابل جوشکاری

 

 

 

عواملی که باید در مورد انتخاب مناسب کابل های  جوش در نظر بگیرید چیست؟

 

اگر قصد جوشکاری دارید و به کابل جوش نیاز ندارید ، قبل از صفر کردن کابل جوش باید چندین عامل را در نظر داشته باشید. ابتدا باید نقش مهمی که کابل جوش در فرآیند جوشکاری ایفا کرده است را درک کنید. کابل جوشکاری ، کابل جوشکاری است. همچنین از رشته های مسی پوشیده از ژاکت عایق تشکیل شده است. علاوه بر این ، همچنین برای هدایت مطلق ، انعطاف پذیری ، دوام و محافظت از آن طراحی شده است. از این رو ، هنگام انتخاب کابل جوش مناسب ، لازم است کابل مناسب را انتخاب کنید که بتواند در هنگام جوشکاری حداکثر خروجی لازم را داشته باشد.

 

کابل جوش

 

برای درست بودن در انتخاب خود ، باید این عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

 

1) مدارهای جوشکاری

هنگام جوشکاری ، جریان الکتریکی لازم برای تجهیزات جوشکاری شما معمولاً از یک منبع جریان به تجهیزات جوشکاری شما منتقل می شود. طول مسیر جریان را “مدار جوش” یا “کل مسیر جریان را برای طی کردن مسیر” می نامیم. “مدار جوش معمولاً از منبع برق ، کابل الکترود ، نگهدارنده الکترود ، قوس الکتریکی ، کار تشکیل شده است. کابل ، و گیره کار. برای فهمیدن اندازه کابل جوش ، باید کل طول کابل الکترود را به همراه کابل کار خلاصه کنید.

 

هنگامی که تمام طول این کابل ها ، از جمله نگهدارنده الکترود و قوس الکتریکی را انجام دادید ، می توانید کل طول مدار کابل جوش را بدست آورید. در این مرحله ، توجه به این نکته ضروری است که قطبیت جوش در عمل در انتخاب اندازه کابل نقش چندانی ندارد. علاوه بر این ، جهت جریان جریان در تعیین اندازه کابل غیر عاملی است.

 

کابل جوش 14

 

 

2) ظرفیت کابل جوشکاری

همانطور که در بالا ذکر شد ، دانستن حداکثر جریان الکتریکی مهم است که یک کابل خاص قادر به ایمن کردن آن باشد. این مقدار حداکثر “توان” نیز نامیده می شود. سطح مقطع کابل (شامل تمام سیم های رشته ای آن) در تعیین قدرت این کابل بسیار خوب است. با این وجود ، عوامل دیگری نیز وجود دارند که قدرت این کابل را مشخص می کنند ، از جمله درجه بندی اهم ، درجه حرارت محیط ، طول و درجه بندی درجه حرارت ژاکت که عایق بندی سیم های رشته ای است. همچنین لازم به ذکر است که هرچه کابل کوتاه تر باشد ، می تواند جریان بیشتری داشته باشد.

برای درست بودن در انتخاب خود ، باید این عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

 

اکثر کابلهای جوشکاری اغلب در دمای 75 درجه سانتیگراد (167 درجه فارنهایت) و (194 درجه فارنهایت) یا 105 درجه سانتیگراد (221 درجه فارنهایت) درجه بندی می شوند. حتی اگر سیم های رشته ای مس بتوانند درجه حرارت بالایی را که معمولاً با جریان بیشتری تولید می شوند ، تحمل کنند ، هنوز این احتمال قوی وجود دارد که عایق محافظت شده از سیم های رشته ای ذوب شود. از این رو ، شما همچنین باید درجه بندی درجه حرارت ژاکت را تعیین کنید.

 

همچنین لازم به ذکر است که کابلهای جوشکاری معمولاً نسبت به دمای محیط آنها در دمای 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) درجه بندی می شوند. اگر دمای محیط افزایش یابد ، احتمالاً کابل توانایی کاهش پراکندگی یا اتلاف گرما را دارد و مطمئناً این امر بر قدرت آن تأثیر خواهد گذاشت. همچنین نباید چندین کابل را به هم وصل کنید ، زیرا این امر می تواند بر توانایی آنها در انجام گرما نیز تأثیر بگذارد.

 

کابل جوشکاری نمره 18

3) خروجی نامی

در هنگام انتخاب کابل جوش ، باید قدرت خروجی نامی را نیز با دقت در نظر بگیرید. این توان خروجی نامی معمولاً به نام Power Wave® S350 و Flextec 650 outputدستگاه از جمله در مورد (خروجی دارای امتیاز 650A) نشان داده شده و درج می شود. میزان توان خروجی دارای حداکثر توان و سطح فعلی است که در آن قصد استفاده از ماشین خود را دارید. با این حال ، باید توجه داشته باشید که بعضی از منابع انرژی معمولاً در فواصل زمانی کوتاه ، آمپراژ بیشتری را نسبت به بازده دارای رتبه نشان داده شده تولید می کنند.

 

قیمت کابل جوشکاری

 

 

4) چرخه تولید یا کار

درجه ظرفیت منبع جوشکاری “چرخه وظیفه” نامیده می شود. چرخه تولید  درصد کارایی در مدت زمان 10 دقیقه از منبع انرژی در هر سطح معین از خروجی جریان قبل از آن است که بیش از حد حرارتی خاص آن باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، چرخه وظیفه به طور معمول با کاهش سطح خروجی و برعکس افزایش می یابد. می توانید رتبه وظیفه را در صفحه  منبع پیدا کنید؛ همچنین می توانید آن را در دفترچه راهنما پیدا کنید. در آخر ، توجه به این نکته ضروری است که بین فرآیندهای جوشکاری ، کاربرد مورد نظر ، فرآیندهای بهره برداری و منبع قدرت جوشکاری ارتباط وجود دارد.

 

قیمت خرید کابل جوشکاری

 

 

چگونه کابل جوشکاری  خود را در شکل خوب حفظ کنید

 

نگهداری منظم و مناسب کابل جوش شما مطمئناً باعث طول عمر بیشتر کابل های جوشکاری شما خواهد شد. از این رو ، در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کابل مناسب و بهترین جوشکاری را برای نیازهای جوشکاری خود خریداری کرده اید. به بهترین کابل جوشکاری صفر رسید.

 

محیط کابل کشی

ابتدا باید بدانید که در چه محیطی قصد استفاده از کابل جوش خود را دارید. اگر قصد استفاده در محیطی را دارید که از آسیب پذیری در برابر سایش ، درجه حرارت زیاد ، مواد شیمیایی مضر و سایر محیط های خطرناک استفاده می شود ، باید کابل را انتخاب کنید که برای دوام طراحی شده باشد. علاوه بر این ، شما همچنین نباید ارزش انتخاب سایز مناسب کابل را فراموش کنید.

 

فروش کابل جوشکاری

از پیچ خوردن و لگد زدن کابل خودداری کنید

هنگام استفاده از کابل جوش ، باید مراقب باشید که از صدمات ناخواسته در کابل جوش خود جلوگیری کنید. از پیچ و تاب یا کوبیدن کابل جوش جلوگیری کنید. همچنین باید از افزایش فشار کابل خودداری کنید و حداقل از فشار دادن یا خرد شدن کابل توسط هر وسیله سنگین جلوگیری کنید ، زیرا این امر ممکن است به عایق یا ژاکت کابل آسیب برساند.

همچنین باید کابل را از هر چیزی که می تواند به سیمها مانند شعله باز یا جسم داغ آسیب برساند ، دور نگه دارید. به همین ترتیب همیشه ببینید که حلقه کابل به درستی تنظیم شده است. همچنین اگر انتهای آن برای مدت زمان طولانی در معرض محیط سخت تر قرار داشته باشد باید سعی کنید انتهای کابل را تغییر دهید. در آخر اینکه باید نکات فوق را رعایت کنید.

 

از پیچ خوردن و لگد زدن کابل خودداری کنید

 

همیشه کابل آسیب دیده را بازرسی کنید

سیمها ناخواسته آسیب دیده اند و ممکن است این خسارتها برای شما بی توجه باشد. از این رو ، اگر قصد دارید کابل جوش خود را در شرایط topnotch نگه دارید ، اغلب باید طول کامل کابل را برای برخی از آسیب ها بررسی کنید.

اگر خسارات کمی وجود دارد ، باید سعی کنید این آسیب ها را برطرف کنید یا برخی از تعمیرات را انجام دهید تا از اجبار به جای کابل های جوشکاری خود در طول راه ، اجتناب کنید. همچنین باید تلاش بیشتری کنید تا سیم های خرد شده از بین بروند و یا اینکه سیم های بریده شده برای این آسیب ها ممکن است برای شما و افراد دیگر کشنده باشد. علاوه بر این ، شما همیشه باید یک کابل یدکی در دسترس داشته باشید تا از تأخیر در کار خود جلوگیری کنید.

 

فروش انواع کابل جوش

تاریخ نصب و جایگزینی را ضبط کنید

از آنجا که هر ابزار یا کابل میزان وخامت خود را دارد ، عاقلانه است که از زمانی که شروع به استفاده از کابل جوشکاری و سایر سیم کشی های الکتریکی خود کردید ، سابقه داشته باشید. اگر سابقه داشته باشید ، می توانید انتظار معقولی داشته باشید که کابل به چه میزان در ساییدگی خود می رسد یا چه زمانی می خواهید آنها را جایگزین کنید. علاوه بر این ، شما باید به زمان انجام برخی از رفع کابل ها توجه داشته باشید تا در صورت تکرار ، می توانید ارزیابی صحیح از خسارت ها داشته باشید.

با تمام این سوابق ، شما برای هرگونه آسیب و یا مشکل احتمالی در مورد کابل آماده خواهید بود ، در عین حال ، می توانید یک ارزیابی صادقانه از مشکل اساسی داشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید که حافظه شما اغلب به درستی به شما خدمت نمی کند و هر چیزی که نوشته می شود همیشه به یاد می آورد.

 

کابل جوش

 

توجه به این نکته مهم است که علی رغم اینکه مس یکی از عالی ترین رساناها در دست است ، اما هنوز هم مقداری مقاومت در برابر جریان  دارد. از این رو می توانید ضمن استفاده از کابل مسی رشته ای ، مقاومت خاصی در برابر جریان داشته باشید. این میزان خاص از مقاومت نیز ممکن است باعث شود که گرمای خاصی در کابل ایجاد شود. به همین دلیل ، اگر احساس کردید که کابل برای این کار گرم می شود ، نگران نباشید ، حتی اگر اندازه کابل مناسب را انتخاب کرده باشید ، نسبتاً طبیعی است.

 

تا زمانی که کابل به درستی اندازه باشد ، دیگر لازم نیست نگران کابل گرمای بیش از حد باشید. اما اگر کابل کم است ، باید نگران آن باشید زیرا ممکن است به زودی گرم شود و این گرمای بیش از حد ممکن است یک خطر احتمالی برای آتش سوزی باشد. همچنین ممکن است باعث شکسته شدن ژاکت عایق شود و در نهایت ممکن است شوک الکتریکی به شما وارد کند.

 

 

همچنین میتوانید برای خرید کابل تک رشته یی 30 کیلولت آلومینیومی  وایر آرمور به لینک ان مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.