لوله پلی اتیلن 16 قاتل جان پیرمرد اهوازی شد

سیستم های لوله کشی لوله پلی اتیلن 16 در برابر فشار مقاوم هستند، بنابراین اغلب در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرند. آنها در شبکه های آبرسانی در جوامع شهری و روستایی گنجانده شده اند.

آنها را در شبکه های فاضلاب شهرها یا روستاها پیدا خواهید کرد.

لوله های پلی اتیلن به دلیل قابلیت فشاری که دارند برای ساخت شبکه های زهکشی استفاده می شوند.

هنگامی که سیستم های آبیاری تحت فشار نصب می شوند، این لوله ها مزایای منحصر به فردی مانند طول عمر را ارائه می دهند که آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند.

کلاس های فشار مختلف لوله های پلی اتیلن در هر کاربرد استفاده می شود. هر نوع لوله پلی اتیلن برای مطابقت با یک فشار خاص ساخته می شود و هر یک از این کلاس های فشار به عنوان درجه PN شناخته می شوند.

اگر نشانه ای از فشار آن روی لوله مشاهده کردید، به این معنی است که می دانید لوله در حالی که با آب پر شده است، چه فشاری را می تواند تحمل کند.

نمرات PN بر حسب میله داده می شود که واحد استاندارد فشار است. درجه نیز بر اساس آب در دمای خاص یا 20 درجه سانتیگراد است.

لوله

با گرم شدن آب، فشار بیشتری از داخل به لوله وارد می شود. این بر میزان فشاری که لوله از بیرون می تواند تحمل کند تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، یک گلدان با روکش را در نظر بگیرید. زمانی که آب در آن قابلمه شروع به جوشیدن کرد، فشار کافی برای کج شدن پوشش وارد می شود. آب موجود در لوله پلی اتیلن می تواند به همین ترتیب عمل کند.

هنگامی که در حال انتخاب لوله برای یک پروژه هستید، به خاطر داشته باشید که اندازه گیری فشار برای آب نسبتاً ولرم داده می شود.

اگر لوله ای را می خواهید که برای کاربردهای دیگر، مانند حمل آب در دمای متفاوت مناسب باشد، ممکن است به درجه فشار متفاوتی از لوله پلی اتیلن نیاز داشته باشید.

طبق استانداردهای اروپایی، درجه های فشار عبارتند از:

  • PN 2.5
  • PN 4
  • PN 6
  • PN 10
  • PN 16

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.