لیمو به طور طبیعی سرشار از ویتامین C است

برخی شواهد حکایتی وجود دارد که نشان می دهد مصرف لیمو آب پز می تواند ایمنی را تقویت کند، پوست را بهبود بخشد و حتی به کاهش وزن افراد کمک کند.

با این حال، معجون سیر و لیمو مطالعات علمی در مورد ارزش های غذایی و فواید سلامتی لیمو پخته شده به طور خاص کمیاب است.

لیمو به طور طبیعی سرشار از ویتامین C و چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر است، اما جوشاندن آن ممکن است مقدار مواد مغذی موجود در آن را کاهش دهد.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد فواید تغذیه ای لیمو در صورت جوشاندن یا مخلوط شدن با آب جوش بیشتر بدانید.

مزایای سلامتی احتمالی
آشانیا/ گتی ایماژ
چندین فواید ممکن برای سلامتی مرتبط با جوشاندن لیمو وجود دارد.

بخش های بعدی به برخی از این موارد با جزئیات بیشتری نگاه می کنند.

ظاهر پوست را بهبود می بخشد
لیمو سرشار از ویتامین C طریقه مصرف پودر هسته خرما است که یک آنتی اکسیدان است که از سلول های پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند و در نتیجه علائم پیری را کاهش می دهد.

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان می‌دهند که مصرف ویتامین C به بهبود سریع‌تر پوست کمک می‌کند و تشکیل اسکار را به حداقل می‌رساند.

همچنین ممکن است تولید کلاژن را تحریک کند و به پوست ظاهری حجیم تر و محکم تر بدهد و خطوط و چین و چروک های ظریف را به حداقل برساند.

فشار خون را کاهش می دهد
لیمو منبع خوبی از گذاشتن چوب دارچین در کیف پول مواد معدنی است که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند، مانند کلسیم و پتاسیم.

کارشناسان توصیه می کنند که این مواد مغذی کلیدی را به جای استفاده از آنها به عنوان مکمل های غذایی، در صورت امکان، از منبع معتبر رژیم غذایی دریافت کنید.

یک مطالعه در سال 2014 در ژاپن نشان می دهد که مصرف روزانه آب لیمو می تواند فشار خون را در زنان میانسال کاهش دهد.

با این حال، این مطالعه به دلیل این واقعیت پیچیده بود که شرکت کنندگان همچنین پیاده روی روزانه انجام می دادند، که ممکن است تأثیر بیشتری بر فشار خون نسبت به آب لیمو داشته باشد.

مطالعه قبلی در سال 2012 در مورد تأثیرات آب لیمو بر فشار خون، پس از 2 هفته، تفاوت قابل توجهی در خوانش فشار خون مشاهده نکرد.

با این حال، نویسندگان با توجه به شواهد برای مسمومیت با وایتکس چه بخوریم حکایتی از افراد مبتلا به فشار خون بالا که نشان می دهد نوشیدن آب لیمو می تواند به کاهش فوری فشار خون کمک کند، تحقیقات بیشتر را توصیه می کنند.

 • منابع:
  1. How can lemons benefit your health?
 • تبلیغات: 
  1. مردی که برای مانکن مورد علاقه خود میلیارد ها هزینه کرد
  2. مرگ دو جوان بر اثر خوردن نبات در قهوه خانه!
  3. دربی که هیچ وقت باز نمی‌شود!
  4. آزمایش ساده از استفاده کیسه فریزر در خودرو برای کیسه هوا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.