مردی با زرشک خشک برای دخترش کاردستی درست کرد

زرشک بخصوص زرشک خشک حاوی ترکیباتی است که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد، مانند سایر آلکالوئیدها و اسیدهای آلی. با این حال، بیشتر تحقیقات بر بربرین متمرکز شده است.

زرشک حاوی غلظت بالایی از بربرین است، یک ترکیب درمانی با فعالیت آنتی اکسیدانی که ممکن است فواید متعددی برای سلامتی داشته باشد.

زرشک – و به ویژه محتوای بربرین آن ممکن است در مدیریت دیابت، یک بیماری مزمن که با سطح قند خون بالا مشخص می شود، نقش داشته باشد.

به طور خاص، نشان داده شده است که بربرین نحوه واکنش سلول های شما به هورمون انسولین را که میزان قند خون را تنظیم می کند، بهبود می بخشد.

به نوبه خود، این ممکن است به کاهش سطح قند خون شما کمک کند.

زرشک

یک مطالعه 3 ماهه روی 36 بزرگسال مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف 1.5 گرم بربرین در روز منجر به کاهش قابل توجهی 2 درصدی در هموگلوبین A1c می شود که اندازه گیری میانگین کنترل قند خون شما در طول 3 ماه گذشته در مقایسه با مقادیر پایه است.

در واقع، محققان دریافتند که اثرات مفید بربرین بر قند خون و هموگلوبین-A1c با داروهای سنتی متفورمین دیابت قابل مقایسه است.

یک مطالعه 8 هفته ای دیگر روی 30 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که افرادی که روزانه 2 میلی گرم عصاره میوه خشک زرشک مصرف می کردند، در مقایسه با گروه دارونما، سطح هموگلوبین A1c را کاهش داده و سطح قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

با این حال، این مطالعات بر مکمل بربرین و عصاره زرشک متمرکز شد. مشخص نیست که آیا مصرف زرشک تازه یا خشک اثرات مشابهی بر کنترل قند خون شما دارد یا خیر.

مطالعات نشان می دهد که مکمل بربرین و عصاره زرشک می تواند سطح قند خون شما را کاهش دهد و ممکن است به درمان دیابت کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.