چسب چوب شمال و از بین بردن لکه های دیوار

چسب های چوب کلید توسعه صنعت پانل های مبتنی بر چوب و نقطه پیشرفتی برای تولید محصولات جدید و پیشرفت در صنعت پانل های مبتنی بر چوب هستند.

رزین های فرمالدئید فنولیک، رزین های اوره فرمالدئید و رزین های ملامین اوره فرمالدئید به طور گسترده در صنعت چوب سنتی استفاده می شوند.

آماده‌سازی، استفاده و همچنین پردازش و استفاده از پانل‌ها فرمالدئید آزاد می‌کند و محیط‌زیست و سلامت انسان را به خطر می‌اندازد.

با کمبود روزافزون منابع جهانی نفت و به تدریج افزایش آگاهی زیست محیطی، توجه به طور فزاینده ای به سمت منابع زیست توده تجدید پذیر معطوف شده است.

تهیه چسب چوب شمال 4 کیلویی زیست توده با مواد طبیعی به عنوان مواد خام (مانند نشاسته، لیگنین، تانن و پروتئین سویا) به یک مرکز تحقیقاتی و روند توسعه کنونی در زمینه چسب‌های چوب تبدیل شده است که در میان آن‌ها چسب‌های مبتنی بر پروتئین سویا به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر، چسب‌های مبتنی بر پروتئین سویا به چسب‌های چوب زیست توده اصلی تبدیل شده‌اند، جایی که چسب‌های مختلف پروتئین سویا به صورت صنعتی روی تخته‌های چندلایه و تخته‌های هسته چند لایه استفاده می‌شوند [17،18،19،20].

در طول دوره برنامه پنج ساله سیزدهم در چین، پیشرفت‌های عمده‌ای در فناوری‌های کلیدی چسب‌های زیست توده، که توسط چسب‌های مبتنی بر پروتئین سویا نشان داده می‌شوند، انجام شد و مصرف چسب‌های زیست توده به سرعت افزایش یافت.

در سال 2018، مصرف سالانه چسب های مبتنی بر پروتئین سویا در چین حدود 25000 تن بود که 67 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و عمدتاً برای تهیه تخته سه لا استفاده می شد.

با این حال، استفاده گسترده از سویا، که یک محصول غذایی مهم است، به عنوان ماده اولیه برای چسب چوب، امنیت غذایی انسان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از این رو، به‌ویژه مهم است که به دنبال منبعی باشید «نه مبارزه با انسان برای غلات یا با غلات برای زمین» برای تهیه چسب‌های پروتئینی.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.