ژله تک نفره سبب خفه شدن کودک 1 ساله شد

ژله یک دسر ساده و سریع است که با نگاهی به آمار به وضوح برای ما جذابیت داشت. با این حال، در روحیه غذا خوردن آگاهانه، ما به طور فزاینده‌ای به این فکر می‌کنیم که در ترکیب آنها چه خواهیم یافت و چه تأثیری بر بدن ما دارند. آیا ژله های محبوب واقعا سالم هستند؟

ژله تک نفره یک دسر سریع و ساده است که در بسیاری از مجالس خانوادگی مهمان آن می شود. سرو سرد با خامه فرم گرفته یا میوه ، نه تنها تاثیر خوبی خواهد داشت، بلکه کاملا مکمل غذای آماده شده توسط ما خواهد بود.

با این حال، موضوعی که برای ما به طور فزاینده ای مهم است، ترکیب ژله ها است، به خصوص ژله های ساخته شده از پودر، زیرا همیشه ارزش خوردن آگاهانه و با سر را دارد.

بهتر است قبل از خرید ژله به ترکیبات آن نگاهی بیندازید، زیرا با وجود شباهت های زیاد، می توانیم مواد مختلفی را در آنها پیدا کنیم. چه چیزی ارزش توجه دارد؟

جزء اصلی ژله ، مواد ژله کننده هستند ، یعنی موادی که به آن قوام می دهند. رایج ترین آنها ژلاتین ، پکتین یا آگار هستند، اما اولی هنوز موضوع بحث های بسیاری است.

این عمدتا به این دلیل است که از پوست و استخوان حیوانات به دست می آید، بنابراین راه حل خوبی برای گیاهخواران و وگان ها نخواهد بود.

در بیشتر ژله ها در وهله اول شکر را پیدا می کنیم که جای تعجب نیست، اما به این معنی است که نباید زیاده روی در مصرف آن داشته باشیم. 

به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد قند می تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد، مانند چاقی، دیابت یا پوسیدگی دندان .

یکی دیگر از موادی که در ژله های محبوب یافت می شود رنگ ها هستند که به دلیل تنوع رنگی وسوسه انگیز آنها نیز تعجب آور نیست.

شایان ذکر است که ترکیب محصول خریداری شده شامل رنگ های طبیعی مانند آنتوسیانین (قرمز، آبی)، کورکومین (زرد) یا کوشینال (قرمز) باشد.

اما دومی به دلیل منشأ حیوانی برای گیاهخواران و وگان ها مناسب نخواهد بود. بیایید مراقب رنگ های مصنوعی موجود در ژله ها مانند قرمز کوچین، زرد کینولین یا آبی درخشان باشیم، زیرا می توانند تأثیر منفی بر سلامت ما داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.