ژل رویال برای پوست در ایجاد آلرژی نقش دارد

در حالی که نتایج تحقیقات در خصوص ژل رویال برای پوست امیدوارکننده هستند، اما مطالعات انسانی وجود ندارد. برای نتیجه گیری قطعی در مورد درمان التهاب با ژل رویال به داده های بیشتری نیاز است.

برخی از مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که ژل رویال ممکن است اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی داشته باشد. با این حال، تحقیق جامع وجود ندارد.

هم مطالعات حیوانی و هم انسانی نشان می دهد که ژل رویال ممکن است به طور مثبتی بر سطح کلسترول تأثیر بگذارد و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

اگرچه مکانیسم دقیق آن نامشخص است، پروتئین های خاص موجود در ژل رویال ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند.

یک مطالعه 12 هفته ای نشان داد که خرگوش های مکمل ژل رویال به طور قابل توجهی سطح کلسترول LDL کل و کلسترول بد آنها را به ترتیب 28 و 23 درصد کاهش می دهد.

ژل

به طور مشابه، یک مطالعه انسانی یک ماهه شاهد کاهش 11 و 4 درصدی سطح کلسترول کل و کلسترول بد LDL در افرادی بود که روزانه حدود 3 گرم ژل رویال مصرف می کردند.

برعکس، یک مطالعه کوچک انسانی دیگر نشان داد که هیچ تفاوت معنی‌ داری در سطح کلسترول بین شرکت‌ کنندگانی که با ژل رویال درمان شده‌اند و افرادی که دارونما دریافت کرده‌اند، وجود ندارد.

در حالی که این مطالعات امیدوارکننده هستند، تحقیقات بیشتری برای درک بهتر تاثیر ژل رویال بر سلامت قلب مورد نیاز است.

برخی تحقیقات حیوانی و انسانی نشان داده است که سطح کلسترول را با مکمل های ژل رویال کاهش می دهد. با این حال، مطالعات بیشتری برای تایید این نتایج مورد نیاز است.

ژل رویال هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی استفاده می شود ممکن است به بهبود زخم و سایر بیماری های التهابی پوست کمک کند.

شناخته شده است که دارای اثر ضد باکتریایی است که می تواند زخم ها را تمیز و عاری از عفونت نگه دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.