کاریی شیشه سکوریت کابین دوش در جنگهای جهانی لو رفت

شیشه های نیمه سخت یا شیشه سکوریت کابین دوش در مقایسه با کالاهایی که از آن ساخته شده اند، ویژگی های یکسانی ندارند:

شیشه تقویت شده حرارتی یا نیمه سخت شده را نمی توان پس از عملیات حرارتی برش، اره، سوراخ یا اصلاح کرد، هر گونه برش یا سوراخ کردن سوراخ باید قبل از عملیات انجام شود.

ضربه بار در مقایسه با شیشه استاندارد (فلوت) 2 تا 3 برابر بزرگتر است.

مقاومت خمشی در مقایسه با شیشه استاندارد (فلوت) 2 تا 3 برابر بزرگتر است.

شیشه های تقویت شده حرارتی یا نیمه سخت شده نسبت به شیشه های آنیل شده مقاومت بهتری در برابر شوک های حرارتی دارند:

در برابر اختلاف دمایی حدود 100 درجه سانتی گراد مقاومت می کنند، در حالی که شکستگی شیشه آنیل شده می تواند با اختلاف دمای حدود 30 درجه سانتی گراد رخ دهد. با این حال، این مقدار بسیار متغیر است و به کیفیت لبه شیشه بستگی دارد.

شیشه های تقویت شده حرارتی یا نیمه سخت شده مشابه شیشه های استاندارد (فلوت) هستند. از آنجایی که این شیشه خطر آسیب زیادی دارد، شیشه های مقاوم در برابر حرارت یک شیشه ایمنی نیستند

شیشه های تقویت شده حرارتی یا نیمه سخت شده با کاهش اعوجاج های نوری که ذاتی دما و مدت زمان فرآیند پخت هستند، کیفیت نوری بهتری نسبت به شیشه های سخت شده یا سکوریت شده دارند.

در صورت شکستن شیشه، خرده‌های آن (مشابه شیشه‌های آنیل شده) می‌تواند باعث آسیب شود. به همین دلیل شیشه ایمنی محسوب نمی شود. تصویر شکستگی شیشه نیمه سخت به دلیل شکل ستاره به راحتی قابل تشخیص است.

تست خیساندن حرارتی، که برای کاهش خطر شکستگی خود به خودی ناشی از ادغام سولفید نیکل اعمال می شود، برای شیشه های تقویت شده یا نیمه سخت شده با حرارت ضروری نیست.

شیشه های مقاوم در برابر حرارت یا نیمه سخت شده به ویژه برای جلوگیری از شکستگی در نتیجه اختلاف دمای زیاد در عنصر شیشه به دلیل سایه های ریزش استفاده می شود.

در نمای شیشه ای از شیشه های مقاوم در برابر حرارت یا نیمه سخت شده استفاده می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.